REKLAMA

Antyrządowe protesty. Zamieszki na ulicach. Starcia z policją (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRUKSELA. W niedzielę przed południem w stolicy Belgii zorganizowano antyrządowy protest. Według niektórych źródeł wzięło w nim udział około 50 tys. obywateli niezadowolonych z rządowej strategii walki z pandemią koronawirusa. Spokój zaprowadzić próbowała policji, ale funkcjonariusze spotkali się ze zdecydowaną odpowiedzią demonstrujących. Zdewastowano wiele budynków i samochodów, w tym należących do interweniujących funkcjonariuszy. Publikujemy materiał VIDEO.

Do wielkiej manifestacji doszło w Brukseli w niedzielę. Około 50 tys. mieszkańców wyszło na ulice sprzeciwiając się rządowej strategii walki z pandemią koronawirusa.

Interweniowała policja. Tłum zareagował agresywnie. Funkcjonariusze zostali zaatakowali. Wiele budynków zdewastowano. Zniszczone zostały samochody, w tym radiowozy policji. Służby użyły armatki wodnej.

 Jak podaje Onet.pl. za dziennikiem „De Standaard”, demonstracja miała charakter międzynarodowy, a reporter gazety odnotował udział m.in. Austriaków, Polaków, Holendrów, Niemców, Francuzów i Rumunów. „Antyszczepionkowcy urządzili w europejskich miastach największe dotąd protesty przeciwko covidowym ograniczeniom” – czytamy w Onecie.

Po godzinie 14, w pobliżu podziemnego przejścia, grupa zamaskowanych osób zaatakowała policjantów, rzucając w ich stronę kamienie, krzesła i metalowe barierki. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym i armatką wodną.

Inicjatorem protestu była organizacja Europeans United wspólnie z World Wide Demonstration oraz 600 lokalnymi europejskimi stowarzyszeniami – informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Nasz protest ma charakter pokojowy – piszą w oświadczeniu organizatorzy manifestacji. Tym samym, odcięli się oni od agresywnych i brutalnych ataków wymierzonych przeciwko policjantom.


grafika poglądowa / screeny z filmów

Nieco ponad tydzień temu, w stolicy Podkarpacia, odbył się pokojowy protest przeciwko segregacji sanitarnej. Na Rynku w Rzeszowie pojawiło się kilka tysięcy osób.

W proteście wziął udział m.in. poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, oraz inicjator Góralskiego Veta, Sebastian Pitoń, jak również działacz społeczny, Grzegorz Płaczek. Gościła na niej także dr Agata Osiniak. Podczas manifestacji można było spotkać Adama Kanię, Jacka Kotulę oraz Tomasza Wolana. Przybył również Marcin Rola oraz Wojciech Sumliński i raper Maskit.

Uczestnicy chcieli wyrazić sprzeciw, jak mówili: wobec dzielenia narodu i bezprawnych działań rządu. Organizatorzy przekazywali, że manifestacja została ocenzurowana na największych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube.

Relacja z manifestacji:

Wielka manifestacja w Rzeszowie! Protest, którego BAŁ SIĘ Facebook i YouTube – OBEJRZYJ na tvPolska.pl

RZESZÓW : Mamy dość CHORYCH PROCEDUR! Walczymy o DZIECI i WNUKI!

źródło: Red., tvPolska.pl, Onet.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Dachowanie osobówki tuż obok przystanku. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)