REKLAMA

Cheerleading sportowy nową dyscypliną w SMS w Ustrzykach Dolnych

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. O tym, jak bardzo stawiamy na kulturę fizyczną w naszym regionie, mogliście się przekonać już wielokrotnie. Dziś bardzo miło mi poinformować, że doprowadziliśmy do podpisania umowy z Polskim Związkiem Sportowym Cheerleadingu, zgodnie z którą cheerleading znajdzie się wśród dyscyplin Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych.

– Z dumą mogę powiedzieć, że dzięki owocnym rozmowom, zaangażowaniu i otwartości, dotrzymujemy kolejnej obietnicy – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. – Realizacja tego pomysłu była możliwa przede wszystkim dzięki Katarzynie Ożóg, która zapoczątkowała i rozwinęła pasję młodych ludzi do tego sportu w naszym regionie. Ponadto dziękuję dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, dyrektorowi Bogdanowi Zwaryczowi i wicedyrektorowi Piotrowi Ożogowi, którzy wspierali tę ideę na każdym jej etapie.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego będąca jednym z naszych najważniejszych projektów oświatowych, daje realną szansę rozwoju młodym talentom pod skrzydłami profesjonalistów, promuje kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych uczniów są przyszli reprezentanci drużyn narodowych, którzy będą dumnie reprezentować nasz kraj także na międzynarodowych arenach. W ustrzyckim SMS rozpoczynaliśmy od dyscyplin zimowych, które są siłą naszego regionu, następnie do proponowanych dyscyplin dołączyła piłka nożna i pływanie. Już od nowego roku do oferty dołączy także cheerleading, który będzie propozycją dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej do III klasy licealnej.

Warto podkreślić, że cheerleading sportowy to jedna z młodszych dyscyplin sportu, która jednak bardzo szybko się rozwija i zdobywa coraz większą popularność. O jego widowiskowości świadczą zorganizowane, nierzadko ekstremalnie trudne do wykonania układy, na które składają się elementy gimnastyki, tańca i akrobacji. To wszystko już niebawem zobaczymy na większą skalę także u nas.

źródło: Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne


01-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)