REKLAMA

Gliwickie lodowisko TYLKO dla zaszczepionych! Mieszkańcy reagują

Lodowisko „Tafla” w Gliwicach posunęło się do segregacji sanitarnej klientów. Chętni do poślizgania się na lodzie muszą okazać certyfikat szczepień.

Jakiś czas temu lodowisko „Tafla” w Gliwicach służyło za punkt szczepień mieszkańców. Teraz okazało się, że na taflę nie można będzie wjechać, będąc niezaszczepionym. Przy wejściu zamieszczono bowiem informację, że tylko zaszczepieni mogą wejść do obiektu.

– Wejście tylko dla zaszczepionych. W trosce o zdrowie i życie dla uczestników ślizgawek – napisano na kartce przy drzwiach.

Sprawą zajął się lokalny klub Konfederacji, publikując informację o nielegalnej segregacji sanitarnej w sieci oraz organizując mały protest pod lodowiskiem.

– Lodowisko Tafla, obiekt zarządzany przez Politechnikę Śląską wprowadził bezprawną, niekonstytucyjną, i haniebną segregację sanitarną. Zachęcamy do udostępnienia i nagłośnienia tej sprawy, aby władze uczelni były poddane presji społecznej i wycofały się z tej absurdalnej decyzji – napisała Konfederacja na swoim Twitterze.

Jak się okazało, manifestacja oraz protest przyniosły skutek, a kartkę z informacją usunięto.

– Udowodniło to, że presja wywierana w sieci ma sens i władze uczelni pod naciskiem osób, które stanowczo sprzeciwiają się haniebnej i bezprawnej segregacji, zrezygnowały z jej stosowania – skwitował sprawę profil Konfederacji z Gliwic.

ZOBACZ TAKŻE:

KONFEDERACJA: Polski Ład to Nowy Wał! Pikieta pod Ministerstwem Finansów

tvPolska

13-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)