REKLAMA

Inwazja Rosji na Ukrainę! Apel Prezydenta Polski! (VIDEO)

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się Prezydenta RP z rządem, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

– Stoimy przy Ukrainie jako jej sąsiedzi, jako Sojusz Północnoatlantycki, jako Unia Europejska – zapewnił Andrzej Duda. – Mamy nadzieję, że agresja na Ukrainę zostanie przerwana, że władze rosyjskie dokonają refleksji na tym, że ta agresja się nie opłaca ani władzy, ani państwu, ani przede wszystkim obywatelom.

Prezydent zaapelował do władz Rosji o zaprzestanie działań wojennych i do rosyjskich obywateli, by tym działaniom nie sekundowali.

Foto: Kadr z filmu.

Zapewnił, że jako członek społeczności międzynarodowej będzie robił wszystko, by Ukraina mogła dalej spokojnie trwać jako państwo w swoich granicach. Jutro w Warszawie planowany jest Nadzwyczajny Szczyt Dziewiątki Bukaresztańskiej NATO.

W nocy ze środy na czwartek w wystąpieniu telewizyjnym Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, której celem jest „demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy”. Wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni.

Andrzej Duda w mediach społecznościowych napisał: „Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia.”

Prezydent RP poinformował też, że nad ranem rozmawiał z Prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim: „Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka. To bezprecedensowy akt gwałtu na normach prawa międzynarodowego. Rosja wyklucza się z międzynarodowej wspólnoty”.

źródło: Prezydent RP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Syreny i ostrzał we Lwowie. 80 km od granicy z Polską (VIDEO)

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)