REKLAMA

Sąd UCHYLIŁ decyzję o rejestracji MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI!

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, dotyczącą rejestracji cyklicznego wydarzenia, jakim jest Marsz Niepodległości. Oznacza to, iż są uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza, zaciekle sprzeciwiającego się rejestracji i organizacji Marszu.

W poniedziałek Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł przekazał, że podpisał decyzję o rejestracji cyklicznego zgromadzenia, jakim jest Marsz Niepodległości. Decyzję w sprawie wydano na trzy lata. Postanowienie wywołało sprzeciw warszawskiego ratusza, który ostro sprzeciwia się promowaniu polskości na ulicach stolicy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zaskarżył zatem do sądu decyzję Wojewody.

– Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – przekazała mediom rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Głos w sprawie zabrał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek Rafała Trzaskowskieg0 o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy – Niepodległość nie na sprzedaż! – napisał na swoim Twitterze Bąkiewicz.

Prezes Stowarzyszenia uprzedził, iż zamierza złożyć odwołanie od „haniebnego wyroku”.

– Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego – napisał Bąkiewicz.

Zobacz także: 

27-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)